Windows Live Messenger Çalışmayı Durdurdu Uyarısı
Windows Live Messenger Çalışmayı Durdurdu Uyarısı Alıyorsanız Yapmanız Gerekenler:

Msn messenger son sürüm güncellemesinden sonra vista ve xp işletim sistemlerinde de bir takım hatalar çıkmaya başladı. Eğer messengeriniz hatalardan dolayı kapanıyorsa, parametre hatalı uyarısı veriyorsa ilk yapmanız gereken;

1- Messenger exe dosyasını bularak msnmsgr.exe üzerine sağ tıklayın, özellikler, Uyumluluk, Uyumluluk modunu işaretleyerek xp service pack 2 ile uyumlu çalışır hale getirin. 2000 ile de deneyin.

2- Birinci madde sorununuzu çözmediyse, Masa üstüne sağ tıklayıp özelliklere girin. Temayı Windows Klasik yapın. Messenger açmayı deneyin.

3- Birinci ve ikinci madde işe yaramadıysa sisteminizi Combofix
ile tarama yapmalısınız. Combofix indirmek için linke tıklayarak sitemizden indirin.

3ncü maddeyi uyguladıktan sonra bilgisayarınız temizlenecek ve messenger çalışmaya başlayacaktır.
Yorumlar
Eğer bilgisayarınızda nod 32 yüklüyse bu virüsten kurtuluşunuz yoktur :)

Derhal daha sağlıklı çalışan mesela kaspersky antivirüs programına geçiniz.
Tecrübe edilmiştir.
Virüs   23.10.2009
Bilgisayarınız Comfixle temzilendi, 2-3 defa yeniden başladığında tekrar aynı hatalarla karşılaşıyorsanız yapmanız gereken, sitemizden kaspersky internet security 2010 veya Antivirüs 2010 u pc nize kurarak virüsleri tamamen bilgisayarınızdan silmektir.

Kaspersky İnternet Anti-Virus 2010 Türkçe
Kaspersky İnternet Security 2010 Türkçe
Admin   04.11.2009
üç gün önce aynı sorunu yaşadım, yerli ve yabancı foorumlarda bir çözüm aradım, maalesef hiçbiri işşe yaramadı, antivirüsle taradım, antimalware ile tarattım, registry cleanerları denedim, onlarca defa WLM kaldırıp yeniden kurdum zapmessenger denedim, deep cleanerla kaldırdım yeniden kurdum, MSN 8.1 resourcehackerla son sürüm yapıp kurdum( bu yöntem arkadaşta işe yaramıştı) yine olmadı, revouninstaller ile kaldırıp kurdum yine olmadı, en sonunda yeni kullannıcı oturumu açtım denetim masasından yeni oturumda sorunsuz çalıştı, sorunun kullanıcı hesabın registry ayarlarının bozulmasından kaynaklandığını düşündüm, bazı forumlarda Acer marka laptoplarda bu sorunun yaşandığını okumuştum, yamasını indirip kurdum yine olmadı. Adobe flash playerla messenger 9un çakıştığını okumuştum flash playerın son sürümünü kurdum yine olmadı. İşte Çözüm! System cleanerla taratıp temizleyin önce, sonra system controlden startup program ayarını açın orda ve adobe dll ve diğer sorun çıkarabilecek başlangıç girişlerini kaldırın, ben şu anda MSN 9u sorunsuz olarak kullanıyorum, kolay gelsin (:
Atilla Karaca   20.11.2009
Kardeş ben 1. yöntemi yaptım ama xp service pack 2 yi işaretlediğimde oLamdı 2000 iLe denedim oldu giriş yaptım ama msn plus 2 yi yükLedim kendilinğinden direk kapandı.Sonra hemen ardından girip yapim dedim bu sefer yine Windows Live Messenger Çalışmayı Durdurdu Uyarısı geldi. :S mSN Plus ı nasıl yükleyebilirim?
batuhan   24.06.2010